• Centrum „Krok do Pracy” oficjalnie otwarte w Katowicach

Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się we wtorek 14 marca oficjalnie otworzyliśmy Centrum Wsparcia i Integracji z naszym partnerem – międzynarodową organizacja humanitarną IRC i gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Centrum powstało, aby wspierać osoby, które wyjechały z Ukrainy z powodu wojny w znalezieniu stałej i godnej pracy w Polsce oraz w adaptacji do życia w nowym kraju. Tworzymy otwarte, gwarne, przyjazne i bezpieczne miejsce i zapraszamy serdecznie w nasze progi! Centra zapewnią szeroki zakres usług, w tym m. in.: doradztwo w zakresie zatrudnienia, wsparcie przedsiębiorczości i dotacje dla mikro firm, kursy języka polskiego, szkolenia zawodowe, szkolenia miękkie jak budowanie umiejętności społecznych, pośrednictwo zawodowe, prawne i wsparcie w tłumaczeniach i opiekę nad dzieckiem.

To osoby, które potrzebują – jak w nazwie naszego projektu – małego lub większego kroku do pracy. Właśnie do nich adresujemy wsparcie, dostosowane do potrzeb. Dla jednych największą barierą w znalezieniu pracy są dziś umiejętności językowe, dla innych brak wystarczających kwalifikacji, jeszcze inni potrzebują po prostu przetłumaczenia dokumentów czy porady prawne

– powiedział prezes Fundacji Innowacja i Wiedza Krzysztof Jaszczuk.

Wsparcie rodzin z Ukrainy na rynku pracy w Polsce i umożliwienie im stabilnego utrzymania swoich rodzin są kluczowe, jeśli chcemy zapewnić im bezpieczeństwo. Co więcej, to także szansa, aby pomóc im wykorzystać swój potencjał i wesprzeć polską gospodarkę

– podsumował dyrektor IRC w Polsce Alan Moseley.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia – naszym prelegentkom i prelegentom oraz uczestnikom panelu dla pracodawców. Bardzo dziękujemy gościom za obecności, miłe przywitanie w Katowicach i słowa wsparcia. Liczymy na współpracę.

Skip to content