Projekt finansuje m. st. Warszawa

EDUKACJA  DLA SENIORÓW URSYNOWA

Fundacja Innowacja i Wiedza zaprasza wszystkich mieszkańców Ursynowa w wieku 60 + do udziału w projekcie realizowanym przy udziale Urzędu Dzielnicy Ursynów „Edukacja dla seniorów Ursynowa”.

Celem projektu jest zwiększenie wiedzy i świadomości wśród seniorów z zakresu zagrożeń finansowych, na jakie są narażone osoby starsze poprzez nieuczciwe praktyki instytucji parafinansowych oraz firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią.

W ramach projektu prowadzony będzie cykl ośmiu  3-godzinnych warsztatów z edukacji finansowej dla 40 mieszkańców Dzielnicy Ursynów powyżej 60 roku życia.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnego doradztwa finansowo-prawnego, w ramach którego  otrzymają pomoc w rozwiązaniu  trudnych sytuacji finansowych.

W projekcie realizujemy warsztaty z poniższych zagadnień:

  1. Senior jako rozważny konsument – podstawowe prawa konsumenckie, czytanie i podpisywanie umów, reklamacje, wypowiadanie umów i zobowiązań

  2. Dziedziczenie – zarządzanie własnym majątkiem, zasady dziedziczenia i przekazywania majątku

  3. Jak skutecznie wycofać się z pochopnego zakupu? – jak unikać i wycofać się z nieplanowanego zakupu na prezentacji

  4. Dlaczego szybkie pożyczki nie są łatwe i przyjemne – pułapki i zagrożenia jakie wiążą się z korzystaniem z instytucji para finansowych, nadmierne zadłużanie i wychodzenie z długów

  5. Bądź czujny – przeciwdziałanie oszustwom, kradzieżom tożsamości, wyłudzeniom

Warsztaty prowadzone będą na terenie dzielnicy Ursynów przy współpracy z partnerami i instytucjami społecznymi działającymi na rzecz seniorów.

Konsultacje indywidualne realizowane są w biurze Fundacji, al. KEN 18 lok. 5b w Warszawie. Każda konsultacja umawiana jest indywidualnie.

Jeżeli jesteś zainteresowany uczestniczeniem w warsztatach lub skorzystaniem z konsultacji- zadzwoń do nas od poniedziałku do piątku  w godzinach 10.00-17.00 pod numer: 22 225 25 48 lub napisz: warsztaty@fiiw.pl.

Skip to content